Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Systemy THERA TOGS

 

TheraTogs zalecany jest dla pacjentów z:

 • ataksją,
 • hypotonią,
 • atetozą,
 • zaburzeniami chodu różnego pochodzenia,
 • zaburzeniami sensorycznych,
 • autyzmem,
 • wadami genetycznymi,
 • zaburzeniach mięśniowych,
 • wadach postawy,
 • porażeniach połowiczych i czterokończynowych w MPD,
 • oraz wielu innych przypadkach chorób o podłożu nerwowo-mięśniowym.

 System AtaxiTog

Zestaw Ataksja przedstawia nowy projekt kamizelki z długimi skrzydłami mocowania, które  można połączyć bezpośrednio ze spodenkami na biodrach aż do mankietu udowego.

Nowe skrzydło daje trzy kluczowe zalety:

 • Zwiększenie dopływu bodźców proprioreceptywnych z ustroju poprzez automatycznie zapewnioną kompresję stawu przez tułów i biodra (docisk grawitacyjny).
 • Dodawanie stabilności postawie i stawowi biodrowemu bez hamowania ruchu.
 • Uproszczenie procesu zakładania i zdejmowania kombinezonu TheraTogs dla pacjentów, których dotyczą problemy ze stabilnością, równowagą i chwiejnym chodem spowodowanym ataksją.

 

 System rehabilitacyjny wspierający uszkodzenie splotu ramiennego (BPI)

Przeznaczony do zastosowania na jedno ramię albo rękę. Zaprojektowany, aby wspierać leczenie i poprawianie różnych ubytków związanych z postawą, łopatką, ramieniem, łokciem i przedramieniem.

Kamizelka zapewnia (dzięki powierzchni Velcro) stabilne mocowanie taśm w miejscach wybranych przez terapeutę pomagając przy nadruchomości łopatki i przy prostym, delikatnym pod/nadwichnięciu stawu ramiennego. Zaczepy miednicowe zabezpieczają kamizelkę przed podwijaniem się i dają powierzchni Velcro możliwość taśmowaniawyrównującego postawę.

 

System wspomagający zgięcie grzbietowe stawu skokowego (DF)

System wspomagający zgięcie grzbietowe stopy firmy TheraTogs jest zaprojektowany aby dać klinicystom uniwersalną, dynamiczną i wygodną alternatywę do nieporęcznych urządzeń medycznych, które z zamierzenia dotyczą zapalenia powięzi podeszwy stopy i/lub przykurczu mięśnia łydki.

 

System wspierający zgięcie stawu skokowego jest dostepny w trzech rozmiarach:

 

System Trenowania Chodu - przeznaczony do używania przez klinicystów dla odpowiedniego ustawienia stopy i stawu skokowego podczas terapii, efektywnie działając jako orteza obejmująca staw skokowy i stopę (AFO) z pomocą grzbietowego zgięcia

 

System Na Noc- przeznaczony jako profilaktyka przed powstaniem lub przeciwdziałanie postępowi przykurczu mięśnia łydki. Ten system wykorzystuje znana zasadę stosowania  niewielkich obciążeń  podczas przedłużającej elongacji  do krótszych – i potencjalnie krótszych – tkanek miękkich prowadzących do fizjologicznej adaptacji.

 

System kombinacyjnypołączenie razem Systemu Trenowania Chodu i Systemu na Noc.

 

System TheraTogs na całe ciało (Full Body System)

System TheraTogs na całe ciało jest  przeznaczony dla dzieci i dorosłych z syndromem zaburzeń neuromotorycznych.

System jest dostępny we wszystkich rozmiarach i jest ukierunkowany na wspomaganie problemów dotyczących  neuromotoryki, postawy, zdolności poruszania się i równowagi.

System owija tułów i  kończyny, co pozwala  terapeucie zamocować taśmy, które mogą poprawić wyrównanie postawy, zwiększyć stabilizacją tułowia oraz pomagać w korekcji kończyn.  Wszystko to może dawać jeszcze lepsze rozwiązania dla funkcjonalnych ustawień ciała i wpływać na pojawienie się ruchu w częściach od proksymalnych do najbardziej wysuniętych: rąk i stóp.

Wygodna, wyściełana pianką, „oddychająca” kamizelka daje delikatny ucisk na tułów, aby zwiększyć dopływ bodźców i dotykową świadomość ciała (zwiększone czucie głębokie). Podobnie wygodne spodenki zapewniają większą świadomość bioder i ud. Służą jako kotwica dla zabezpieczenia kamizelki i do mocowania  taśm.

 

System TheraTogs dla kończyn dolnych

System dla kończyn dolnych jest zaprojektowany i skierowany do wyrównywania i odchyleń czynnościowych stawu kolanowego, umożliwia prawidłowy rozwój kości udowej i niezależnie stawu biodrowego u samodzielnie chodzącego dziecka lub chodzącego dorosłego, który nie ma problemów związanych ze stabilnością biodra i tułowia.

Dostępny we wszystkich rozmiarach dla dzieci i dorosłych. System dla kończyn dolnych jest wysoce przydatny przy zabiegach związanych z rotacją nogi na zewnętrzną lub do wewnętrzną, przywodzeniem, w przypadku kolana szpotawego lub koślawego.

 

System TheraTogs dla kończyn górnych dla porażenia połowiczego

System dla kończyn górnych dla porażenia połowiczego jest zaprojektowany do użycia dla jednej kończyny górnej, aby wspierać cele kliniczne dotyczące leczenia i korygowania przemieszczeń tułowia, łopatki, ramienia, łokcia  oraz przedramienia.

Kamizelka zapewnia (dzięki powierzchni Velcro) stabilne mocowanie taśm w miejscach wybranych przez terapeutę. Zaczepy miednicowe zabezpieczają kamizelkę przed podwijaniem się i dają powierzchni Velcro możliwość taśmowania wyrównującego postawę.

 

System integracji sensorycznej / przetwarzania zaburzeń sensorycznych

System  zapewnia dopływ bodźców z ustroju, aby pomóc dzieciom z dysfunkcjami integracji czuciowej lub z problemami dotyczącymi przetwarzania zaburzeń czuciowych.

Wygodna, wyściełana pianką, „oddychająca” kamizelka daje delikatny ucisk na tułów, aby zwiększyć dopływ bodźców i dotykową świadomość ciała (zwiększone czucie głębokie). Podobnie wygodne spodenki zapewniają większą świadomość bioder i ud. Służą jako kotwica dla zabezpieczenia kamizelki i do mocowania  taśm.

 

 System ustawiający ramię u osoby dorosłej

System ustawiający ramię u osoby dorosłej jest zaprojektowany aby wspierać cele kliniczne leczenia i poprawiania postawy w  różnych przemieszczeń łopatki i stawu ramiennego, zostawiając łokieć i przedramię nieskrępowane. System ustawiający ramię u osoby dorosłej jest zaprojektowany do zastosowania na jeden staw ramienny.

Kamizelka zapewnia (dzięki powierzchni Velcro) stabilne mocowanie taśm w miejscach wybranych przez terapeutę, pomagając przy leczeniu hipermobilnej łopatki i prostym, umiarkowanym pod/nadwichnięciu stawu ramiennego.

Długa taśma na tułów zapewnia alternatywną kotwicędla zastosowania taśmowania kiedy kamizelka nie jest potrzebna.

 

System ustawiający nadgarstek i kciuk

System ustawiający nadgarstek i kciuk jest najbardziej uniwersalny w swoim rodzaju. Wykorzystywany  jako niezależna pomoc przy funkcjonalnym wyrównywaniu albo do użycia, aby wydłużyć zastosowanie taśm TheraTogs z ramienia albo łokcia do ręki np. w SYSTEMIE NA CAŁE CIAŁO.

System ustawiający nadgarstek i kciuk jest dostępny w rozmiarach dziecięcych (S, M,L) i dorosłych (S, M, L) na lewą jak i prawą rękę. Wykonany z tych samych materiałów piankowych co części ubioru TheraTogs. Jest  wygodny i skuteczny w wspieraniu oraz leczeniu pozycji stawu, którą można korygować ręcznie(bezsztywnego przykurczu zgięciowego nadgarstka).

 

Polityka plików cookie

Zapoznaj się z polityką plików cookies.

Czy akceptujesz?